Publiceringsdatum: 2025-03-03
Har du övervägt att arbeta inom yrken med social inriktning-branschen? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling hos Active Academy Nordic AB. Vill du arbeta deltid hos Active Academy Nordic AB? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst 3 månader – upp till 6 månader.
Om du redan bor i närheten av Stockholm, är det här din chans att söka ett spännande jobb Active Academy Nordic AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Söker du efter en spännande karriär som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling? Sök jobbet hos Active Academy Nordic AB senast söndag den sjätte april 2025 och bli en del av deras team.
Vill du vara med och inspirera barn till en aktiv fritid? Kom med i Sveriges bästa ledarteam inom idrott för barn! Vi söker alltid nya stjärnor till vårat team Världens roligaste extrajobb!
Hos oss har du världens roligaste extrajobb som ger dig möjligheten att inspirera och motivera barn till idrottsaktiviteter samt ger erfarenheter och meriter att jobba med ledarskap och grupper.
Leka, busa och sprida glädje till barnen!Vi på Active Academy söker nu ledare till Knatteskutt, Sveriges största Idrottsskola för barn som är mellan 1-4 år. Vi söker dig som:
Som person är du trygg och säker i dig själv!
På Knatteskutt får barnen hoppa, springa, dansa och lek med boll. Här blandar vi olika idrottsaktiviteter på ett lekfullt och roligt sätt
Vi jobbar utifrån ett färdigt passupplägg som innebär att alla idrottsbanor, övningar och lekar är färdigplanerat. Du som ledare kan då lägga allt ditt fokus på att sprida härlig rörelseglädje!
Som ledare får du coachning under terminen, du deltar på en ledarutbildning och du kommer att vara en del av ett fantastiskt ledarteam på över 400 ledare.
Du får helt enkelt världens roligaste extrajobb som ger dig erfarenheter och meriter med att jobba med barngrupper. Du kommer leda och ansvara för verksamheten Knatteskutt i något av våra Stockholmsområden.
Mer info får du via eventuell telefonintervju
MERIT: Du får gärna studera till (eller vara färdig) förskolelärare eller liknande utbildning. Du har gärna gått estetiska programmet på gymnasiet, jobbat som gruppträningsinstruktör, annan dansutbildning eller liknande. Detta är inget krav för att söka, du kan ändå ha den rätta personligheten.
Ansökan sker endast via vår ansökningssida, ej via mail!
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | Active Academy Nordic AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 3 månader – upp till 6 månader |
Organisationsnummer | 5567189138 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Fritidsledare, församling/Ungdomsledare, församling |
Yrkesområde | Yrken med social inriktning |
Active Academy Nordic AB söker en person till denna tjänst som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling med placerings i Stockholm. Om det låter intressant att arbeta som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling hos Active Academy Nordic AB skickar du in din ansökan senast 2025-04-06.
Källa: Arbetsförmedlingen
Active Academy Nordic AB söker en person till tjänsten som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling i Uppsala.
2025-02-25
Mer infoActive Academy Nordic AB söker en person till tjänsten som fritidsledare, församling/ungdomsledare, församling i Göteborg.
2025-03-03
Mer infoActive Academy Nordic AB söker en person till tjänsten som idrottsinstruktör/idrottstränare i Gävle.
2025-02-25
Mer info